V Slovenj Gradcu je 13. in 14. junija potekalo dvodnevno državno prvenstvo za mlajše člane in mlajše članice. Kljub slabemu in deževnemu vremenu so naši atleti in atletinje dosegli vrsto odličnih rezultatov, osvojili številne medalje ter izboljšali več osebnih rekordov.
Drugi dan prvenstva je posebej zasijala Pika Bikar Kern, ki je v teku na 200 m suvereno osvojila naslov državne prvakinje. V zahtevnih vremenskih razmerah je tekla 23,65, kar je le stotinko sekunde slabše od njenega osebnega rekorda (23,64). Do zmage je prišla prepričljivo in brez prave konkurence ter še enkrat potrdila, da sodi v sam vrh slovenske atletike v svoji kategoriji.

Med mlajšimi člani je v teku na 1500 m Domen Žerjav osvojil 2. mesto z rezultatom 4:02,64, Ožbej Sinur pa je bil 3. s časom 4:04,34. V skoku v daljino je Maks Duhovnik s skokom 7,38 m osvojil 3. mesto. Na 3000 m zapreke je Tevž Leban pritekel do 2. mesta z rezultatom 9:39,05. Med najbolj izstopajočimi posamezniki prvenstva je bil Gašper Dovšak, ki je v troskoku z odličnim rezultatom 15,26 m osvojil naslov državnega prvaka. Naslov državnega prvaka je osvojil tudi Luka Zarnik, ki je v metu kopja zmagal z metom 66,78 m, medtem ko je Timotej Bergant z novim osebnim rekordom 62,60 m osvojil 3. mesto. Uspešen nastop je dopolnil še Domen Žerjav, ki je bil v teku na 800 m 3. z rezultatom 1:53,48.
Pri mlajših članicah so naše atletinje popolnoma prevladovale v teku na 400 m in zasedle vsa tri mesta na zmagovalnem odru. Z novim osebnim rekordom 55,00 je zmagala Uršula Černelč, Manca Marčelja je bila druga s časom 55,05, Trisha Mandelc pa tretja z rezultatom 56,93. Do naslova državnih prvakinj je prišla tudi štafeta 4 x 100 m v postavi Pia Cvar, Uršula Černelč, Trisha Mandelc in Pika Bikar Kern, ki je slavila z rezultatom 46,77. V troskoku je Ana Sluga z novim osebnim rekordom 11,99 m osvojila 3. mesto, v metu kopja pa je zmagala Živa Križ z rezultatom 44,13 m.

Močno deževje in slabe vremenske razmere so drugi dan prvenstva povzročile odpoved vseh štafet 4 x 400 m.