
Na 21. memorialnem mitingu Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana, ki je tudi letos zaradi gradnje Atletskega centra Ljubljana potekal v Mariboru v okviru I feel Slovenia mednarodne lige Telekoma Slovenije, smo spremljali vrsto vrhunskih nastopov slovenskih atletinj in atletov. V osrednji disciplini, teku na 100 metrov, je navdušil Anej Čurin Prapotnik iz Ptuja, ki je v finalu zmagal z odličnim časom 10,21 sekunde in se ponovno približal slovenskemu rekordu. Na 200 metrov sta bili najhitrejši Zala Istenič (23,09) in Lina Hribar (23,29), slednja pa je znova izboljšala svoj osebni rekord. Odlično formo je potrdil tudi Filip Jakob Demšar, ki je na 110 metrov z ovirami slavil s časom 13,81 sekunde. V teku na 400 metrov smo spremljali zanimiv obračun med Lovrom Mescem Koširjem, ki je z osebnim rekordom 46,15 sekunde osvojil prvo mesto, in slovenskim rekorderjem Rokom Ferlanom, ki se po dolgi odsotnosti uspešno vrača na tekmovališča. Posebej razburljiv je bil tudi tek na 100 metrov z ovirami za ženske, kjer je Katjuša Jordan Nadižar z osebnim rekordom 13,27 sekunde prišla do zmage. V skoku v daljino sta mejo osmih metrov presegla Madžar Kristof Pap (8,11 m) in Hrvat Filip Pravdica (8,09 m). Ponosni smo, da smo tudi letos uspešno izvedli 21. memorialni miting Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana. Za brezhibno organizacijo dogodka je poskrbela ekipa trenerjev pod vodstvom Matije Šestaka, ob podpori številnih sodelavcev, sodnikov, prostovoljcev in partnerjev. Kljub zahtevnim okoliščinam zaradi gradnje novega atletskega centra smo skupaj pripravili kakovostno tekmovanje, ki je atletom omogočilo odlične pogoje za doseganje vrhunskih rezultatov. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo tudi našim sponzorjem in podpornikom – podjetju Tapro, podjetju Vitamin Well, podjetju Mass d.o.o., Mestni občini Ljubljana ter Klubu Poljane Maribor – za njihovo pomoč, podporo in prispevek k uspešni izvedbi tekmovanja. Brez njihovega sodelovanja takšnega dogodka ne bi bilo mogoče organizirati na tako visoki ravni. Vsem nastopajočim iskreno čestitamo za dosežene rezultate in se že veselimo naslednjih atletskih izzivov.
EKIPNO PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE U14
Nova Gorica, 16.5.2026Odličen vikend za naše žakovce in žakovke v Novi Gorici! Na ekipnem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U14 so atletinje in atleti AD ŽAK Ljubljana znova dokazali svojo tekmovalnost in ekipni duh. PIONIRKE U14 so postale DRŽAVNE EKIPNE PRVAKINJE s skupno zbranimi 7398 točkami!Tudi PIONIRJI U14 so osvojili naslov DRŽAVNIH EKIPNIH PRVAKOV s 6151 točkami! Poseben mejnik je uspel Tari Šestak, ki je v teku na 200 m z izjemnim časom 24,18 postavila nov državni rekord, z odličnim rezultatom 7,72 s je zmagala tudi v teku na 60m. Do odličnih uvrstitev so prišli tudi številni drugi naši atleti in atletinje: Kiara Dolinar – 1. mesto na 60 m ovire (9,14) in 2. mesto v teku na 200 m z ovirami (31,31 s),Nejc Brinovar – 1. mesto v skoku v višino (1,63 m),Laura Škraba – 1. mesto v vortexu (47,59 m),Štafeta 4 × 200 m – 1. mesto (1:53,43): Enej Požes Roš, Luka Andrič, Jure Hribar in Anej MehanovićJure Hribar – 2. mesto v teku na 1000 m (3:01,42),Sebastian Bošnijak – 3. mesto v hoji na 1000 m (6:08,85),Nika Šoštarič – 3. mesto v skoku v daljino (4,96 m),Jerca Šlibar – 3. mesto v teku na 1000 m (3:26,20),Anej Mehanović – 3. mesto v teku na 60 m (8, 39),Enej Požes Roš – 3. mesto v teku na 200 m (27,46 s), Štafeta 4 × 200 m – 3. mesto (1:58,62): Kiara Podbevšek, Jerca Šlibar, Laura Škraba in Nika Šoštarič,Štafeta 4 × 200 m – 3. mesto (1:58,27): Aleksander Madon, Lovro Logonder, Val Maček in Sebastian Maček Čestitke vsem atletinjam, atletom in trenerjem za izjemne nastope, ekipno energijo in vrhunske rezultate!
ATLETSKI POKAL SLOVENIJE ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE – NOVA GORICA
Nova Gorica, 10.5.2026 V Novi Gorici je v nedeljo, 10. maja, potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Atleti in atletinje ŽAK-a so ponovno prikazali odlične nastope ter dosegli vrsto vidnih uvrstitev. Posebej uspešne so bile mlajše mladinke, ki so ekipno osvojile naslov pokalnih prvakinj Slovenije, mlajši mladinci pa so ekipno osvojili odlično tretje mesto. Točke k pokalni zmagi je prispevalo prvih dvanajst uvrščenih tekmovalcev, medtem ko so točke v štafetnih tekih dvojne. Za enega najvidnejših dosežkov dneva je poskrbela ženska štafeta 4 x 300 m v postavi Zarja Žižek, Nika Užmah, Eva Robida in Julija Šlibar, ki je zmagala z rezultatom 2:46,76. V kategoriji mlajših mladink je v teku na 400 m z ovirami zmagala Zarja Žižek (1:00,89). Trin Bravničar je v skoku s palico z rezultatom 3,20 m osvojila drugo mesto, Julija Šlibar je bila druga v teku na 100 m (12,47 s), Katarina Cetinski pa je osvojila drugo mesto v teku na 200 m (25,31 s). Katarina Eržen je nastopila v kar treh disciplinah: v metu kopja je osvojila drugo mesto (45,14 m), v metu diska je bila tretja (36,91 m) in v suvanju krogle osma. Karmen Zagorc je v metu kopja osvojila tretje mesto z rezultatom 41,31 m. V štafetnem teku 4 x 100 m so mlajše mladinke osvojile drugo mesto. Nastopile so Eva Robida, Nika Rigler, Julija Šlibar in Julija Predanič ter dosegle čas 49,21 s. Maks Von Zupanič je zmagal v metu kladiva z rezultatom 54,34 m, Žane Vodušek pa v skoku s palico, kjer je preskočil 4,10 m. David Prašnikar je bil v isti disciplini s preskočenimi 3,70 m tretji. V suvanju krogle je Naj Mesarič z rezultatom 13,28 m osvojil drugo mesto, Tjaž Uršič pa je bil tretji v metu kopja z dosežkom 53,18 m. Čestitke vsem tekmovalcem in trenerjem za odlične nastope ter osvojene rezultate!
EKIPNO PRVENSTVO ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U16
Ptuj, 9.5.2026 Na Ptuju je v soboto potekalo ekipno prvenstvo v kategoriji starejših pionirk in pionirjev U16. V zmagovalni Žakovi ekipi pionirk je nastopila tudi Tara Šestak, naša perspektivna atletinja, ki sicer še nastopa v kategoriji U14. Tokrat je navdušila z vrhunskim nastopom v teku na 100 m, kjer ni le zmagala, ampak tudi postavila nov državni rekord v kategoriji U16, ki zdaj znaša odličnih 11,75 s. Za skupno ekipno zmago je prispevala več kot 1000 točk. Bravo, Tara! Odličen prispevek k ekipnemu uspehu sta dodali tudi Katarina Cetinski, ki je z osebnim rekordom slavila v teku na 300 m z ovirami in prispevala 963 točk ter Mimi Zajec, ki je z zmago v teku na 300 m osvojila 933 točk. Trin Bravničar je zmagala z osebnim rekordom v skoku s palico (3,10 m), odlično je tekla tudi Klara Šoštarič, ki je v teku na 2000 m (7:57,06) zmagala. Ronja Petan je z rezultatom 10,32 m osvojila drugo mesto v troskoku, Gaja Napotnik pa je bila tretja v hoji na 1600 m. Pionirke so slavile tudi v štafeti 4 x 100 m, za katero so nastopile Sandra Šučur, Taja Bosnič, Alina Mausar in Tara Šestak (49,75). Najhitrejše so bile tudi pionirke v štafeti 4 x 300 m, kjer so tekle Katarina Cetinski, Klara Šoštarič, Nika Rigler in Mimi Zajec (2:50,93). V kategoriji pionirjev U16 so Žakovci osvojili peto mesto. V skoku v višino je zmagal David Jan s preskočenimi 1,71 m, Nikola Zarič je osvojil tretje mesto v skoku v daljino (5,73 m), Finn Ursich je v skoku s palico zasedel drugo mesto in popravil osebni rekord na 3,10 m. Čestitke vsem za odlične nastope in borbenost do zmagovalne ciljne črte!
PRVENSTVO SLOVENIJE V DVORANI ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U12 IN U14
V soboto 7. marca je v Slovenski Bistrici potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke P10 in P11, v nedeljo 8. marca pa še državno prvenstvo za pionirje in pionirke P12 in P13 v Mariboru. Na obeh tekmovanjih so naši najmlajši tekmovalci dosegli izjemne uspehe – osvojili so številne medalje ter izboljšali osebne rekorde. Lučka Pirih je postala državna prvakinja v teku na 50 m z rezultatom 7,73 s, kar je tudi njen novi osebni rekord. V mešani nihajni štafeti (6 x 50 m) so nastopili Šan Zadravec, Sofija Lisjak Hribar, Kajetan Vigec, Arja Tušek Kosovel, Anže Hribar in Iva Šestak ter z odličnim časom 56,34 osvojili naslov državnih prvakov. Uspešna je bila tudi mešana nihajna štafeta PI13 v postavi Anej Mehanović, Laura Škraba, Kiara Dolinar, Filip Grilj, Nejc Brinovar in Tara Šestak, ki je z rezultatom 57,60 prav tako osvojila naslov državnih prvakov. Med posamezniki je Nejc Brinovar zmagal v skoku v višino (1,52 m), Tara Šestak pa v teku na 60 m (7,75 s). Vid Maček je v skoku v višino osvojil bronasto medaljo (1,25 m). Kiara Dolinar je v teku na 600 m dosegla odlično drugo mesto (1:54,54) in ob tem izboljšala svoj osebni rekord. V teku na 200 m je Anže Hribar osvojil drugo mesto z rezultatom 34,23 s. Čestitamo vsem nastopajočim!